Ásványi anyagok és az egészségmegőrzés

A humuszanyagok (huminsavak, fulvosavak) a tőzeges, mocsaras talaj természetes összetevői: elhalt növények lebomlott szerves anyagaiból képződnek. Szerepük a termőtalaj egészségének és termőképességének fenntartásában régóta ismert. Azt azonban nem régóta tudjuk, hogy a táplálékláncon át az állati, sőt emberi, szervezetbe jutva is számos kedvező hatása van. A huminsavak különös, mondhatni „okos kémiai kötésben” kötik a fémeket.

Ez azt jelenti, hogy a megkötött ásványi anyagokat és fémes nyomelemeket csak akkor adják le, ha a szervezetben azokból kevesebb van. Illetve a leadott nyomelemek helyére olyanokat képesek kötni, amiből a szervezetben van fölösleg. Ez különösen alkalmassá teszi őket az esetlegesen szervezetben jelen levő nehézfémek eltávolítására, és azok hasznos, létfontosságú ásványi és nyomelemekkel való kicserélésére. A csere azért létfontosságú, hogy ne alakulhasson ki hiánybetegség a hasznos ásványok eltávolításával.

Újkeletű tudományos kutatások a humuszanyagok számos további kedvező hatását dokumentálják: karbantartják a bél mikrobióta egészséges egyensúlyát, gyulladásgátló hatásúak, hozzájárulhatnak az immunválasz támogatásához, a bél-agy tengely jelzőrendszere révén szerepet kapnak az idegrendszer működésének szabályozásában és védelmében.

Érdekel a termék, megveszem

Nyomelemek hiánya, avagy pótlása

A cink esszenciális nyomelem, eddigi ismereteink szerint kb. 200 emberi enzim működéséhez elengedhetetlen. Így élettani szerepeinek listája szinte áttekinthetetlen: nélkülözhetetlen a sejtek egészséges szaporodásához, a DNS hibátlan lemásolásához, a sejtek oxidatív stressz elleni védelméhez, az idegrendszer és intelligencia kifejlődéséhez és fenntartásához, a látáshoz, a kötőszövetek (bőr, haj, köröm, porcok, stb.) regenerálódásához, szerepet játszik valamennyi makro – és egyes mikrotápanyagok anyagcseréjében, valamint a női és férfi termékenység biztosításában.

A szervezet csak vasat képes használni az oxigén felhasználáshoz a vörösvértestekben, izmokban és citokróm enzimekben. Továbbá nélkülözhetetlen az immunsejtek működéséhez, a sejtosztódáshoz, a sejtek energiafelhasználásához, és az idegrendszer ép működéséhez is.

A mangán a sejtek oxidatív stressz elleni védelmében és az ép kötőszövet fenntartásában nélkülözhetetlen nyomelem.

A króm az inzulinhatáson keresztül a cukoranyagcsere egyik meghatározó szereplője. Emellett a makroelemek anyagcseréjében is szerepet kap.

A réz szintén létfontosságú nyomelemként elismert. A kötőszövet és a bőr épségének, valamint az egészséges pigmentáció kialakulásának feltétele. Emellett nélkülözhetetlen az egészséges immunválaszhoz, a sejtek energiaháztartásához, és a központi idegrendszer működéséhez.

Borsi Vita Femexi ásványi anyag és nyomelem komplex

A molibdén a kéntartalmú aminosavak bontásában és felépítésében létfontosságú.

A szelén további létfontosságú nyomelem a sejtek szabadgyökök elleni vegyvédelméhez, az egészséges immunválaszhoz, a pajzsmirigy és pajzsmirigyhormon normális működéséhez, a kötőszövetek épségének karbantartásához, valamint a férfi termékenység megőrzéséhez.

A bór és szilicium hivatalosan nem számítanak létfontosságú elemeknek, noha élettani szerepük évtizedek óta ismert. Bór hiányában fokozódik a kalcium vesztés a vizelettel, ami zavart okoz a csontképzésben, a fogak- és fogzománc kialakulásában, valamint ezek és épségének megőrzésében. A szilicium jelenléte pedig a csontok, porcok, inak, vénafalak, bőr, haj, köröm és szem ín- és szaruhártyája egészségének és regenerálódásának egyik feltétele.

Borsi Vita Femexi ásványi anyag és nyomelem komplex

A Chlorella nemzetségbe tartozó, 13 édesvízi, egysejtű algafaj kiemelkedő magas antioxidánstartalommal bír. Egy 2015-ös vizsgálat azt igazolja, hogy szájon át történő fogyasztása eredményesen fokozta a szervezetben felhalmozódott kadmium és ólom kiürítését.

A borsmenta (Mentha piperita) egy sokoldalú gyógynövényünk, ami a Magyar (Ph. Hg. VIII) és Európai (Ph. EUR. 9.0) gyógyszerkönyvekben elismert hatású. Jelen készítményben máj méregtelenítő működését támogató, epehajtó hatása indokolja jelenlétét.

A fokhagyma (Allium sativum) speciális fermentációjával nyert fekete fokhagyma, még a fokhagymánál is magasabb antioxidáns kapacitással, és számos jó tulajdonsága mellett, májvédő, májműködést támogató hatásával emelkedik ki.

Érdekel a termék, megveszem
Nehézfém kivezetés a Borsi Vita Femexivel

Eliparosodott világunkban a szennyező nehézfémek elterjedése egyre terjeszkedik és egyre nagyobb méreteket ölt. Földünk olyan ipari létesítményektől távoli vidékein is kimutatták, mint a nepáli Himalája fennsík, sarkköri vizek. Így az emberek kitettsége is egyre jelentősebb. A szervezetben felhalmozódó nehézfémek okozta áttekinthetetlenül változatos egészségkárosodás pedig megoldásért kiált!

A Borsi Vita Femexi kiemelt huminsavtartalmával és jól átgondolt összetételével hatásos, biztonságos és gazdaságos egyéni alternatívát nyújt a nehézfém mérgezések kockázatának csökkentésére, illetve a mérgező nehézfémek szervezetből való eltávolítására.